Son Görüntülenen Son Görüntülenen

Satış ve Kullanıcı Sözleşmesi

Garanti Koşulları

Teslimat

- Benpart.com'un fiziksel bir mağazası yoktur. Benpart.com internet dışında başka bir mecrayla satış yapmaz. Telefonla, faksla sipariş alınmaz. Bu tür siparişler geçersizdir.

- Teslimat sipariş sayfasında müşterinin seçtiği teslimat kurallarıyla yapılır. Eğer müşteri kargo ile teslimatı seçtiyse ilgili kargo şirketinin kargoculuk kuralları aynen geçerlidir. Eğer kurye ile teslimatı seçti ise ilgili kurye şirketinin teslimat kuralları aynen geçerlidir.

Arızalı Mallar Ve Siparişten Vazgeçme

- İadeler ve siparişten vazgeçme

- Benpart'dan alınan tüm parçalar ibraz edildiği takdirde 7 gün içinde eski şekil ve paketi bozulmamak kaydı ile ve iade nakliye bedelleri müşteriye ait olmak üzere iade edilebilir.

- İade ve siparişten vazgeçmenin temel kuralı ürünlerin orijinal ambalajlarının kesinlikle ve hiçbir surette bozulmamış olması ve ürünün faturasının ibraz edilme gerekliliğidir. Benpart.com ürünleri orijinal ambalajlarını bozmayacak bir dış ambalajla kaplayarak gönderir. İade ve vazgeçmelerde müşteri ürünün orijinal ambalajının korunması hususunda sorumludur. (Ürünün ambalajı üzerine yapıştırılan kargo kağıtları, ekstra bant vs iade şartlarını ortadan kaldırır.)

- İadeye konu olma ihtimaline karşın müşteriler, ürünlerin kendilerine ulaştığı şekliyle ambalaja zarar vermeyecek şekilde katlı yerlerinden açmalıdır.

- Faturası ibraz edilmeyen ürün iade alınmaz. Eğer fatura bir ticari şirket adına düzenlenmişse iade faturası kesilmelidir.

- Tüm iade işlemleri için musterihizmetleri@Benpart.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine email yoluyla bilgi verilmelidir.

- Garanti kapsamında bozulan ürünler.

- Ürünün garantisini, ürünün üreticesi verir; Benpart.com aracılık yapar.

- Garanti kapsamında bozulan ürünlerin garanti kağıdı ürünün faturasıdır. Faturasız ürünler garanti kapsamına alınamamaktadır.

- Benpart.com'dan aldığınız bir ürün garanti süresi içinde; satılan parçadan dolayı bozulur ise parça nakliye bedelleri Benpart'a ait olmak üzere geri alınır. Yerine müşteri isteğine göre aynı üründen verilir ya da parçanın ücreti aynen müşteriye iade edilir. Benpart oluşan problemin satılan parçadan dolayı meydana geldiğini tesbit için süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Problemin parçadan dolayı meydana geldiğinin tesbitinden sonra para iadesi için Benpart.com müşteriden süre talep edebilir. Bu süre 10 işgününü geçemez. Parçanın yanlış kullanımı ya da parçanın kullanıldığı aparat, asemble ya da aracın objektif özelliklerinin dışında kullanımlar garanti kapsamı dışındadır.

- Garanti süresi malın Benpart depolarından çıktığı tarihte başlar.

- Genel kurallar

- Müşteri yanlış ürün sipariş ettiğini ya da kendisine yanlış ürün verildiğini parça kendisine ulaştıktan 3 gün sonraya kadar Benpart'a bildirmek zorundadır. Aksi halde parça kabul edilmiş sayılır.

- Malın iadesi ve garanti süresiyle ilgili malın tedarikçisinin ya da üreticinin garanti belgesinde yazan şartlar olumlu ya da olumsuz buradaki şartları fesh eder.

Ödeme Ve Ödeme Problemleri

- Malın fiyatı müşterinin malı satın aldığı gün sabitlenir. Bu günden sonra oluşacak kur farkları ya da fiyat artırımları müşteriyi bağlamaz. İade söz konusu olduğunda siparişe konu olan fatura tutarı iade sırasında baz alınır.

- Herhangi bir sebepten ötürü müşteriden fazla para tahsil edilirse, sipariş bedelinden fazlası müşteriye, müşterinin bu durumu Benpart.com'a ibrazından sonra 1 işgünü içinde iade edilir.

- Havale ile satın almalarda sipariş toplam tutarın hesaplarımıza geçtiği tarihte başlar. Havaleye konu olan tüm masraflar müşteriye aittir. Eksik ödeme eksik sipariş anlamına gelmez; siparişin tüm tutarı havale edilmek zorundadır. Aksi takdirde "gönderilen kadar mal" sevkiyatı söz konusu değildir.

- Kredi kartı ile ödemelerde, Benpart.com ödemenin gerçekleştiği bankanın sebep olduğu sorunların çözümünde müşterilerine azami destek verir. Bununla birlikte provizyon iptali, ücret iadesi vs gibi konularda Benpart.com'un üzerine düşeni yerine getirmesiyle birlikte, banka prosedürlerinin muhatabı müşterinin kendisidir.

Diğer Problemler

Benpart.com Tüketici Yasasına aykırı olmayan bu koşullar arasında bulunmayan şartlarda Tüketici Yasasını hakem kabul eder.


Kullanıcı Sözleşmesi

- www.Benpart.com sitesini ziyaret eden her kullanıcı aşağıdaki şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

- Sitede kullanılan tüm markaların kopya hakkı sahiplerine aittir. Benpart.com bu markaları ürünlere daha kolay ulaşım ve ürünü izahat maksatıyla kullanmaktadır.

- Sitede kullanılan tüm bilgi, belge ve fotoğrafların kullanım hakkı aksi belirtilmediği sürece Benpart.com'a aittir. Yazılı özel izin olmadan tamamı ya da bir kısmı kopyalanamaz.

- Tipografik hatalardan kaynaklanan sorunlarda Benpart.com'un kayıtları geçerli sayılır ve böyle durumlarda Benpart.com mesuliyet kabul etmez.

- Benpart.com üçüncü parti sitelere erişim sağlayabilir. Bu durumda üçüncü parti sitelerin içerik yönetmeliği ve gizlilik kuralları Benpart.com'u bağlamaz.

- Benpart.com demografik yapı, kullanıcı profili gibi bilgiler için kullanıcılarının ip numaralarını saklayabilir.

- Benpart.com, üyelik metoduyla kullanıcılarından elde ettiği bilgileri daha kaliteli bir hizmete dönüştürmek için değerlendirmektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde üçüncü partilerle paylaşılmaz.

- Benpart.com siparişler anında kullanılan kredi kartı bilgilerini veritabanlarında depolamamaktadır. İlgili ekran kullanılan posun tanımına göre belirtilan bankanın sunucularında çalışmakta Benpart.com'a sadece olumlu olumsuz sonuçla dönmektedir. Benpart.com bilgilerinizin güvenliği için yatırım yapar.


Bu politika en son 26.10.2016 tarihinde güncellenmiştir