BOSCH

BOSCH Otomotiv Yedek Parça

BOSCH Otomotiv Yedek Parça


Dünya genelinde Bosch firması, motorlu taşıt tekniği alanında 14 000 çalışanıyla Otomotiv Aftermarket sektörü, motorlu taşıt yedek parçaları, atölye ekipmanları ve ek donanım için Bosch ürünlerinin tedarik edilmesini, lojistik ve satışını denetlemektedir. Motorlu taşıt ürünleri ve sistemlerine yönelik teknik servis de hizmetleri arasında yer alır.


Dağıtım deposu

Dağıtım deposunun görevlerinden biri, Karlsruhe'den 140 ülkeye gönderilen geniş yelpazeli yedek parça çeşitlerinin teslimatını Bosch müşterilerine yapmaktır - ki, bunlar motorlu taşıt üreticileri, toptan ticaret ve atölyelerin merkezleridir. Sektör dünya çapında ayrıca 24 depo yerini de denetlemektedir.
1978 yılından beri, anti blokaj sisteminden bujiye kadar uzanan parça ticaret programından yaklaşık 450 000 ürün en modern teknoloji kullanılarak tedarik edilmektedir. Global Distribution Center Karlsruhe dağıtım merkezinde 300 çalışan, ihtiyaç duyulan parçaların 24 saat içinde Avrupa'da ve 96 saat içinde dünyanın her yerinde olmasını garanti etmektedir.


Bosch atölye konseptleri

Otomotiv Aftermarket iş sektörü, yaklaşık 1 200 kadarı Almanya'da olan 15 000'den fazla işletmesiyle, tüm dünyada en büyük bağımsız atölye zinciri olan Bosch Service atölye konseptinden sorumludur. 01.04.2009 tarihinden bu yana, "AutoCrew" ve "AutoCrew Truck+Trailer" markalarıyla AutoCrew GmbH firmasının elde edilmesi sonucunda Karlsruhe'den bir diğer atölye konsepti yönetilmektedir. Bu atölye ağı şu anda tüm Avrupa'da 500 AutoCrew ortağı kapsar, bunların 400'den fazlası ise Almanya'dadır.

Diyagnoz

Diyagnoz ürün alanında test ve atölye teknikleri için cihazlar, diyagnozla ilgili yazılımlar, servis ve motorlu taşıt atölyelerine yönelik marka ötesi bilgi ve eğitimler sunulmaktadır. Tüm dünyada 43 eğitim merkezinde olmak üzere, Bosch firması, her yıl 60 000 üzerinde katılımcıyı eğitmektedir. Bu iş alanı ticarete ve atölyelere dünya çapında komple diyagnoz ve atölye tekniğini ve ayrıca kapsamlı bir yedek parça ürün gamını sunar – ister yeni parçalar olsun, ister çıkma parçalar.

Otomotiv Gelenek

2005 yılında hayata geçirilen Otomotiv Gelenek alanı, değerli Old Timer ve Young Timer arabalarla ilgili yedek parçalar yanı sıra, bilgiler ve başka hizmetler de sunmaktadır. Online mağazamız www.partbob.com adresinde, bu araçlar için araması yapılan yedek parçalar toptancılardan, tamirhane ve atölyelerden geniş bir hedef grubuna erişilebilir duruma getirilir.